wawa

Trzydniowa wycieczka klas maturalnych była planowana od zeszłego roku, wszyscy nie mogli się doczekać zwiedzania Warszawy, korzystania z jej atrakcji turystycznych, jak i również spędzenia czasu razem. Do Warszawy wyjechaliśmy w poniedziałek (05.09.2017) o godzinie 6 rano, po 9 godzinach dotarliśmy do Naszego zakwaterowania na Powiślu. Zostawaliśmy bagaże i ruszyliśmy razem z przewodnikiem na zwiedzanie Warszawy. Ciekawe opowieści przewodnika, słoneczne i ciepłe popołudnie, oraz spacer ulicami stolicy wynagrodziły Nam zmęczenie podróżą. Dzień zakończyliśmy godzinnym skakaniem na trampolinach w Hangarze 646, wbrew pozorom było to bardzo męczące, ale dawało Nam wiele śmiechu i dobrej zabawy. :)

Wtorek (06.09.2017) rozpoczęliśmy zwiedzaniem  Muzeum Powstania Warszawskiego, dzięki niesamowitym przewodnikom mogliśmy poczuć chociaż malutką namiastkę strasznych dni okupacji, powstania młodych ludzi którzy bardzo marzyli o tym, aby poczuć wolność, chociaż na chwilę. Było to bardzo mocne przeżycie dla każdego/każdej z Nas, ciężko opisać uczucia które panowały w Naszych sercach. Następnie spędziliśmy trzy godziny w Centrum Nauki Kopernik poruszając się po różnych sektorach: fizycznych, chemicznych, świetlnych, biologicznych itp. Korzystaliśmy z wielu ciekawych doświadczeń i maszyn, mogliśmy zrozumieć jak funkcjonuje ludzki organizm oraz otaczające go świat. Dzień zakończyliśmy czasem wolnym w Złotych Tarasach. 

Ostatni dzień wycieczki (07.09.2017) spędziliśmy w Escape Room, jest to budynek w którym znajdują się tematyczne pokoje zagadek. Zostaliśmy rozdzieleni na grupy kilkuosobowe, każda grupa znajdowała się w innym pokoju, gdzie musiała rozwiązać szereg zagadek łatwiejszych, bądź trudniejszych aby wydostać się z danego pokoju w 60 minut. Na szczęście mieliśmy możliwość podpowiedzi - gdyby nie to, mogłoby być z nami krucho.:P W drogę powrotną wyruszyliśmy około godziny 15, w Lesku byliśmy około 23 godziny. 

Podsumowując: był to bardzo dobry spędzony czas. Następnym wspólnym wyjazdem Maturzystów będzie Pielgrzymka do Częstochowy w październiku. :) 

Marysia Dziadosz 

Galerie:

Park Miniatur Województwa Mazowieckiego