logotyp szlachetnapaczka pion czerwone na bialym

Dobro to wynik dzielenia! Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! W ten przedświąteczny czas pragniemy podziękować wszystkim za pomoc w organizacji Szlachetnej Paczki. W tym roku pomogliśmy Pani Marcie, która mieszka samotnie w trudnych warunkach i boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Dziękujemy, że razem zmieniliśmy historię kolejnej osoby - dzieląc się czasem, uważnością i materialną pomocą.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w organizację Paczki w tej edycji - przygotowanie pysznych ciast, organizację kiermaszu, dary rzeczowe oraz wsparcie finansowe. Dziękujemy Wam gdyż bez Waszej pracy nie moglibyśmy tego dokonać. Jesteście wspaniali. Dziękujemy również nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły za pomoc materialną i organizacyjną. Dziękujemy, że każdego roku możemy na Was liczyć.

Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Starosty Leskiego Andrzeja Olesiuka, Pana Wicestarosty Janusza Haftka oraz dla wszystkich Pracowników Starostwa Powiatowego w Lesku za wsparcie finansowe naszych działań, które wniosło znaczący wkład w  zakres naszej pomocy.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym oraz darom przyniesionym przez uczniów byliśmy w stanie dostarczyć wszystkie rzeczy znajdujące się na liście potrzeb tj. żywność, środki czystości, garnki, patelnię. Zakupiliśmy również kupon na buty do sklepu CCC oraz drobne upominki. Razem mogliśmy sprawić, że dla Pani Marty troski dnia codziennego będą lżejsze a Święta Bożego Narodzenia będą bardziej radosne.

Ponadto, dzięki wsparciu i zaangażowaniu Pana Pawła Kusala wraz z Przyjaciółmi udało się również zakupić pralkę, która była marzeniem Pani Marty i to marzenie udało się spełnić. Dziękujemy za zorganizowanie środków finansowych, zakup pralki oraz osobiste dostarczenie jej do domu Pani Marty. Był to wspaniały gest i ogromnie za to dziękujemy.


Zapraszamy do przeczytania wrażeń Pani Marty i Wolontariusza z Weekendu Cudów,
w trakcie którego nasza paczka dotarła do Rodziny.


Relacja ze spotkania Wolontariuszy z Rodziną przy wręczeniu paczki

Do Pani Marty zajechaliśmy w sobotę wieczorem. Gdy stanęliśmy przed jej skromnym domkiem zaczął już padać śnieg. Mimo niesprzyjających warunków Pani Marta wyszła na zewnątrz aby nas przywitać. Widzieliśmy, że się niezmiernie się cieszy i jest bardzo podekscytowana. Była ogromnie zaskoczona widząc ile paczek mamy
w samochodzie. Wnosząc kolejne paczki do domu cały czas słyszeliśmy jak powtarza zdziwiona "to niemożliwe, to się nie dzieje naprawdę, ja chyba śnię!". Musieliśmy tłumaczyć jej, że nie pomyliliśmy się, że to wszystko jest przeznaczone dla niej i że to nie jest powód do łez tylko do radości. Gdy wspólnie otwieraliśmy paczki zachwytom
i niedowierzaniu nie było końca. Na widok ogromnej ilości jedzenia pani Marta powiedziała, że teraz nawet zima nie jest jej straszna, ponieważ takie zapasy wystarczą jej na bardzo długo. Jest to tym ważniejsze, że przy jej stanie zdrowia poruszanie się po śliskiej drodze jest praktycznie niemożliwe. Zachwycała się wieloma produktami. Widząc puszkę ananasów stwierdziła, że będzie miała okazję pierwszy raz w życiu spróbować jak smakują.

Gdy zapytaliśmy dlaczego lodówka jest wyłączona odpowiedziała, że nie miała czego w niej trzymać. Wspólnie stwierdziliśmy, że teraz będzie już zapełniona. Duży zapas środków czystości i higieny osobistej bardzo ucieszył panią Martę, ponieważ za zaoszczędzone pieniądze będzie mogła opłacić rachunki. Na widok nowych garnków i patelni seniorka uśmiechnęła się szeroko mówiąc, że wreszcie będzie gotować w pięknych naczyniach, a stare, zniszczone garnki z ulgą wyrzuci. Gdy otwieraliśmy kolejne paczki pani Marta na przemian śmiała się i płakała ciągle powtarzając, że nigdy w życiu nie spotkało jej tyle dobra od zupełnie nieznanych ludzi. Największe wzruszenie ogarnęło ją gdy zobaczyła paczkę ze szczególnymi upominkami. Na widok kosmetyków, perfum, torebki i czekoladek powiedziała, że nigdy w życiu nie miała tak luksusowych produktów. Atmosfera radości i wzruszenia udzieliła się wszystkim, zwłaszcza gdy odczytana została kartka z życzeniami i podpisami osób przygotowujących paczkę. To było niezwykłe przeżycie dla nas wszystkich. Gdy pani Marta zobaczyła kopertę z kartą podarunkową do CCC, nie wiedziała co to jest. Rozpłakała się, gdy wolontariusz wytłumaczył jej charakter prezentu. Na koniec wszyscy poszliśmy obejrzeć pralkę, która wkrótce miała zostać podłączona. Pani Marta powiedziała, że nie śmiała marzyć o tym, że ją otrzyma chociaż bardzo jej pragnęła. Przy swojej niepełnosprawności pranie w starej „Frani” sprawiało jej ogromną trudność. To był niezwykły wieczór i wyjątkowe spotkanie.

Słowo od Rodziny

Pani Marta bardzo dziękuje Darczyńcom za tak wielki i bezinteresowny gest dobroci. Zapewnia o swojej wdzięczności i przekazuje najlepsze życzenia na nadchodzące święta i nowy rok.

 

Słowo od Wolontariusza

Bardzo Państwu dziękuję za przygotowanie hojnej i przemyślanej paczki, której wręczenie było dla nas prawdziwą radością. Dzięki Państwa dobroci i zaangażowaniu pani Marta otrzymała nie tylko znaczne wsparcie materialne, ale też poczucie, że nie jest sama ze swoimi problemami, że kogoś obchodzi jej los. Tego nie da się przeliczyć na żadne pieniądze. Ze swej strony chciałybyśmy Państwu życzyć ciepłych, spokojnych świąt i pomyślnego nowego roku.
A dobro, którym od lat tak chętnie się dzielicie, niech wraca do Was pomnożone.

 

Dziękujemy, że jesteście z nami,

Zespół Szlachetnej Paczki

 

 

Dziękujemy, że razem udało nam się wnieść światełko nadziei w życie Pani Marty 

 

Szkolne Koło Wolontariatu