paczka1

Jak co roku Wolontariusze z naszego Liceum postanowili zorganizować Szlachetną Paczkę dla jednej z potrzebujących Rodzin. W ramach akcji  wolontariusze z kl.3A przeprowadzili na terenie szkoły zbiórkę pieniędzy wśród młodzieży, nauczycieli i pracowników administracji, natomiast wolontariusze z kl.1B zorganizowali „Dzień łasucha” podczas, którego na przerwach sprzedawali pyszne, upieczone przez siebie ciasta. Młodzież naszej szkoły okazała się w tych dniach bardzo hojna, a zebrane pieniądze przeznaczone na zakupy trafiły do wspólnej puszki.

Jednocześnie na terenie szkoły miała miejsce zbiórka żywności i środków chemicznych, które również zapakowano do paczki.

Dzięki Panu Dyrektorowi LO Bernardowi Baranowi, Pani Burmistrz Barbarze Jankiewicz, Panu Staroście Andrzejowi Olesiukowi oraz Panu  Wicestaroście Wiesławowi Kuzio możliwe było przeprowadzenie akcji zbierania środków finansowych wśród pracowników Urzędu Miasta i Gminy Lesko oraz Starostwa Powiatowego w Lesku, gdzie młodzieży udało się zebrać pokaźną sumę pieniędzy za co wszystkim Darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy. Za zebrane pieniądze inicjatorki akcji Monika Osękowska i Dominika Podsobińska zakupiły najpotrzebniejsze rzeczy dla wybranej Rodziny, które pięknie zapakowały w duże kolorowe pudełka.

Przekazanie Paczki nastąpiło w środę w ubiegłym tygodniu. Zaszczyciły nas swoją obecnością Panie Wolontariuszki organizujące akcję Szlachetna Paczka w regionie, które podziękowały wszystkim Wolontariuszom z naszego Liceum za okazane serce i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a przygotowaną paczkę zawiozły dla wybranej Rodziny. Wkrótce przekażemy Wam relację z przekazania Paczki Rodzinie.

 

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.

Naszym Wolontariuszom dziękujemy za zaangażowanie w tak szlachetną akcję charytatywną, za ich czas i serce z jakim pracowali aby ktoś inny mógł mieć piękniejsze Święta oraz za utwierdzanie nas wszystkich w tym,  że warto pomagać bo dobro, które czyni się drugiemu człowiekowi zawsze do nas powraca.

.fotografie

Wolontariuszami o wielkim sercu są:

Osękowska Monika - 3a

Podsobińska Dominika - 3a

Mazur Martyna - 3a

Krynicka Aleksandra - 3a

Kalina Natalia - 3a

Barnaś Maciej  - 3a

Paleczny Jakub - 3a

Pałys Adrianna - 1b

Dziadosz Maria - 1b

Mamrowicz Monika - 1b

Bieszczad Wiktoria - 1b

Opałka Aleksandra - 1b

Małecka Sylwia - 1b

Szpojnarowicz Emilia - 1b

Kseniak Katarzyna - 1b

Karolinczak Martyna - 1b

Głuszko Martyna - 1b

Ziemiańska Weronika - 1b

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:

Grażyna Kwaśniewicz i Małgorzata Pelc