szlachetna paczka

Kolejny raz chcemy pomóc rodzinie, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej i bardzo Was wszystkich prosimy o wsparcie.

Opis rodziny

Pani Justyna (35 l.) jest matką samotnie wychowująca dwójkę dzieci - Tymona (4 l.) i Oliwię (1,5 l.)  Pani Justyna mieszka w maleńkiej wsi. Można powiedzieć, że do kwietnia br. prowadziła bardzo szczęśliwe życie z mężem i dwójką dzieci. Wspólnie wybudowali dom. Małżonkowie myśleli o trzecim dziecku. Mąż p. Justyny był głównym żywicielem rodziny. Dostał nową pracę, podjął studia. Sytuacja miała się jeszcze poprawić.

W kwietniu br. mąż p. Justyny miał nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego poniósł śmierć. Trudno było pogodzić się p. Justynie z tragedią, ale - jak sama podkreśla - musiała zacząć sobie radzić, przede wszystkim ze względu na dzieci. W tej trudnej sytuacji musiała szukać pomocy lekarskiej, ale sama załatwiała wszystkie formalności. W pierwszej kolejności pospłacała kredyty, które miała rodzina.

Wszystko co robi, robi z myślą o dzieciach. Dochody rodziny, na które składają się renta rodzinna dzieci, zasiłek rodzinny i świadczenie 500+, wynoszą 2426 zł, co daje 611,33 zł na osobę. Jest to dochód, który przekracza wymagane minimum, ale w tej szczególnej sytuacji wsparcie rodzinie jest bardzo potrzebne.     

Matczyna miłość, to pierwsze co można odczuć w rozmowie z panią Justyną. Pragnie, by ta ogromna tragedia nie odbiła się za bardzo na psychice dzieci, choć nie da się tego całkiem uniknąć . Cały swój czas poświęca dzieciom i myśli tylko o ich potrzebach. Pani Justyna lubi prace w ogrodzie, gotowanie i pieczenie. Zaznacza, że jak córka pójdzie do przedszkola, to będzie starała się podjąć jakąś pracę, a żadnej pracy się nie boi. W rozmowie pani Justyna wspomniała, że z mężem myśleli o wsparciu Szlachetnej Paczki poprzez wpłatę na konto. Nie spodziewała się, że to o jej rodzinie ktoś pomyśli i zgłosi do tej pomocy. Ma nadzieję, że kiedyś będzie mogła odwdzięczyć się podobną pomocą.

Jako najważniejsze potrzeby pani Justyna wskazała przede wszystkim potrzeby dzieci - ubranka,

pampersy, żywność (zwłaszcza mleko modyfikowane). Taka pomoc odciąży budżet domowy.
W przypadku tej rodziny ważne jest tez poczucie, że ze swoją tragedią nie są sami. Wsparcie obcych ludzi podtrzyma na duchu i da siłę na przetrwanie dalszych dni, zwłaszcza tych najtrudniejszych – pierwszych Świąt Bożego Narodzenia bez męża i taty.

Potrzeby rodziny

 • odzież dla dzieci
 • pampersy
 • Żywność, w szczególności mleko modyfikowane NAN 3

(Oliwia potrzebuje 2 paczek miesięcznie, a to spory wydatek)

Żywność trwała:

 • Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
 • Produkty dla niemowląt: mleko modyfikowane NAN 3, soczki, przeciery dla dzieci, kaszki

Środki czystości

 • Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon

Artykuły dziecięce:

 • pieluszki jednorazowe rozmiar 4 i 5, chusteczki nawilżone dlad zieci

 Odzież

 • Tymon

 Rodzaj odzieży: przejściowe : spodnie, dresy, podkoszulki, kurtka

 Rozmiar: 128

 • Oliwia

Rodzaj odzieży: przejściowe:  spodnie, bluzeczki, kurtka

Rozmiar: 98-104

Obuwie

 • Tymon

Rodzaj obuwia: przejściowe

Kategoria: adidasy

Rozmiar: 32

 • Oliwia

Rodzaj obuwia: przejściowe

Kategoria: sportowe

Rozmiar: 22-23

Wyposażenie mieszkania:   Kołdra

 Specjalne upominki

 • Dla dzieci zabawki. Tymon  marzy o playmobil z karetką i ludzikami. Pani Justynie trudno było podać, co by jej sprawiło przyjemność. W końcu przyznała, że lubi czytać i chciałaby dostać książki. Mogą być przygodowe, romanse, kryminały.

Aby zebrać fundusze potrzebne do zakupienia żywności i odzieży przeprowadzimy w szkole zbiórkę pieniędzy oraz zorganizujemy „słodkie dni” czyli przyjemne z pożytecznym mając nadzieję, że pyszne ciasta, które wyczarują nasze wolontariuszki w czarodziejski sposób zamienią się w cenne złotóweczki, za które spełnimy nadzieje rodziny. Liczymy na Wasze wsparcie. Produkty żywnościowe  oraz  środki czystości można przynosić do sali A1.

Każda pomoc będzie cenna !!!

Szkolne Koło Wolontariatu

Opiekunowie: Małgorzata Pelc

                       Grażyna Kwaśniewicz

Pomagajmy ludziom aby nie myśleli, że „świat o nich zapomniał”

wolentariat