wolontariat

Drogi Wolontariuszu, w dniu Twojego święta, DKMS dziękujemy Ci za ogrom zaangażowania i wsparcie rekrutacji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – trudno wyrazić, jak bardzo cała drużyna Fundacji DKMS jest wdzięczna wszystkim wolontariuszom za bezinteresowną pomoc. Dlatego postanowiliśmy podziękować wszyscy razem. Jesteśmy szczęśliwi wiedząc, że dzięki Wolontariuszom takim jak Ty, wspólnie możemy ratować ludzkie życie i zmieniać świat na lepsze. Pamiętaj proszę o tym na co dzień, że również dzięki Tobie codziennie dajemy chorym na nowotwory krwi szansę na nowe życie.

Wolontariusze siłą napędową rejestracji nowych Dawców szpiku 13 000 osób – tylu wolontariuszy co roku pomaga Fundacji DKMS organizować akcje rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. To właśnie dzięki Tobie i innym wolontariuszom baza Dawców wynosi już ponad 1 mln osób. Dzięki pomocy wolontariuszy udało się zorganizować prawie 10 000 Dni Dawcy, czyli akcji rejestracyjnych. Tylko w latach 2013-2016 nasi wolontariusze spędzili aż 241 860 godzin rejestrując potencjalnych Dawców. To ponad 27 lat! Taki nakład pracy pomógł zarejestrować ponad 450 000 nowych Dawców.

Kim jest „przeciętny” wolontariusz Fundacji DKMS? Większość z nich to kobiety (mężczyźni to zaledwie 23 procent wolontariuszy) w wieku 28 lat, które uczestniczą średnio w 1,22 akcji. Ciekawostka – najstarszy wolontariusz miał 89 lat!

Zainspiruj do pomocy Innych!

Pamiętaj, że nadal szukamy wolontariuszy pośród osób z całej Polski. Podziel się swoim osiągnięciem z rodziną i znajomymi.  Nie trzeba mieć skończonych 18. lat, wolontariuszem może być osoba powyżej 16. roku życia. Fundacja zapewnia szkolenie, wsparcie i opiekę koordynatora, a także ubezpieczenie NNW. Plus oczywiście wspaniałą atmosferę i poczucie satysfakcji z niesienia pomocy potrzebującym.