czesto

„Do Maryi po miłosierne serce”

W ubiegły piątek 30 września wraz z wychowawcami i siostrą Bożeną wyjechaliśmy na pielgrzymkę maturzystów. W drodze do Częstochowy zwiedzaliśmy były obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Miejsce to wywarło ogromne poruszenie u wszystkich. Historia, której uczymy się w szkole stała się dla nas realistyczna i przerażająco prawdziwa. Widok włosów, butów, ubrań i zdjęć wychudzonych mężczyzn, kobiet, a nawet dzieci, wywołał ogromny smutek. Schodzenie po schodach, po których kiedyś nieświadomi niczego ludzie schodzili na śmierć, było szokującym przeżyciem, które potęgowała świadomość, że „To ludzie ludziom zgotowali ten los”.

Piątkowy wieczór spędziliśmy w Teatrze im. Juliusz Słowackiego oglądając sztukę pod tytułem „Ziemia obiecana”. Gra aktorów i śpiew zachwycał. Spektakl ukazywał pogoń ludzi za pieniędzmi, które teoretycznie mają dać szczęście, jednak po drodze gubią zasady moralne, zaczynają kłamać, zdradzać wspólników, a pracowników traktować jak maszyny. Jak się jednak okazuje tytułowa ziemia obiecana wcale nie daje szczęścia …

W sobotni poranek udaliśmy się do krakowskich Łagiewnik, gdzie zwiedzaliśmy Centrum Jana Pawła II i oglądaliśmy wystawę dotyczącą Całunu Turyńskiego. Odwiedziliśmy sanktuarium Bożego Miłosierdzia i udaliśmy się w drogę do Częstochowy. Po zawiązaniu wspólnoty odbyła się Droga Krzyżowa po Wałach Jasnogórskich, następnie Apel, Różaniec i uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem abp. Adama Szala, którą nasza szkoła animowała śpiewem.

Zmęczeni ale szczęśliwi i pełni wrażeń udaliśmy się  w drogę powrotną do domu.

Galeria zdjęć

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną link do strony Radio Fara