25 października uczniowie z kilku klas wybrali się do Bieszczadzkiego Domu Kultury, aby obejrzeć program przygotowany przez Stowarzyszenie „Ciepły Wiatr” z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. W przedstawieniu brała udział młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, Technikum Leśnego oraz naszego LO. Słowa Jana Pawła II przeplatane wierszami i piosenkami wprowadziły nastrój refleksji  i zadumy nad wolnością i odpowiedzialnością za Ojczyznę.

„ Nie pragnijmy takiej Polski, która by nas nic nie kosztowała. Natomiast czuwajmy przy wszystkim, co stanowi autentyczne dziedzictwo pokoleń, starając się wzbogacić to dziedzictwo. Naród zaś jest przede wszystkim bogaty ludźmi. Bogaty człowiekiem. Bogaty młodzieżą! Bogaty każdym, kto czuwa w imię prawdy, ona bowiem nadaje kształt miłości”(św. Jan Paweł II)

Na scenie wystąpiła młodzież szkół średnich wspólnie z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Zarówno dla występujących jak i widzów było to piękne doświadczenie otwartości, wrażliwości i współpracy.

Link do galerii zdjęć