IMG 2020a

Lesko uczciło nadanie praw miejskich wystawą interaktywną, w której brali udział uczniowie naszego liceum. Wystawa „Jedno życie leskie - dziejowe szelesty miasta” mieszcząca się w Miejskiej Bibliotece w nowoczesny i interesujący sposób sięgnęła do historii Leska, wielkich nazwisk i postaci z nią związanych: Kmitów – założycieli miasta, Wincentego Pola, burmistrza Śliżyńskiego oraz Sprawiedliwych wśród Narodów Świata Józefa i Franciszki Zwonarz. 
Te postacie, ponieważ wystawa miała charakter po części teatralny odgrywali uczniowie LO: W. Gruszka, K. Nieborowski, J. Wojtas, P. Kisiel, D. Leśniak  którzy wzięli udział w uroczystym otwarciu wystawy 04.10.2020 a także przechadzając się w strojach z epoki po mieście zapraszali mieszkańców do zwiedzenia wystawy.

Autorem wystawy jest polski scenarzysta, reżyser i aktor Jarosław Figura wywodzący się ze Sceny Plastycznej KUL L. Mądzika, z którym do wystawy przygotowywali się nasi uczniowie.

Przestrzeń wystawy zaskakuje zwiedzającego uruchamiając różne zmysły poprzez muzykę, obraz, dotyk i tym samym prowokuje do refleksji.

E. Dziedzicka

Zdjęcia z wernisażu wystawy „Jedno życie leskie - dziejowe szelesty miasta”. Autorem zdjęć jest Beata Czyżewska