DSC00405d

18 września w niedzielny poranek, na zakończenie obchodów 70 lecia naszej szkoły, na leskiej hali odbył się mecz siatkówki. Nauczyciele z naszego liceum zagrali po jednej stronie siatki z absolwentami. Naprzeciw stanęły zawodniczki siatkarskiego klubu UKS ‘SAN’ Lesko, w którego składzie są uczennice leskiego liceum . Pierwszy set był pełen zaciętej walki, doskonałych akcji, które możemy oglądać na profesjonalnych siatkarskich parkietach. Dzielnie walczące dziewczyny odpierały bombowe ataki przeciwników i utrudniały im grę swoją kąśliwą zagrywką. Szalę zwycięstwa przeważyła świetna obrona i skuteczne zagrywki dziewcząt. Otwierająca mecz partia zakończyła się wynikiem 25:19, mężczyźni w tym secie nie mieli nic do powiedzenia.

Po przegranej pierwszej odsłonie męska drużyna zrobiła zmiany, wzmocniła swoje szeregi i szalejący na ataku nauczyciele z absolwentami nie dali szans dziewczynom. Wśród profesorów  główną rolę odgrywał dyrektor Bernard Baran, który swoimi atakami po rozegraniach profesora Brajewskiego i przyjęciach profesora Samka, nie dawał szans przeciwniczkom.  Zawodniczki dzielnie walczyły, ale nie miały szans, by bronić się przed bombardowaniem rywali. Drugi set zakończył się zwycięstwem męskiej drużyny 25:18.

Trzecia partia to pokaz gry na najwyższym poziomie oraz wielkie emocje, dziewczyny wciąż miały w głowach przegrany drugi set i nie radziły sobie na początku trzeciej odsłony. Wspaniały doping kibiców zebranych na hali podniósł zawodniczki na duchu, poczuły wsparcie i podjęły próbę dogonienia rywali. Ze stanu 15:24, dzięki wielkiej woli walki, która cechuje najlepszych, doszły do wyniku 23:24, niestety, nie dały rady wygrać. Mecz zakończyła zepsuta zagrywka dziewczyn, mężczyźni wygrali ostatnią partię 25:23, a w konsekwencji cały mecz 2:1.

Po tak ciężkim spotkaniu pojawiła się wielka radość w zwycięskiej drużynie, nauczyciele z absolwentami zaprezentowali tzw. cieszynkę, którą po swoich meczach pokazują reprezentanci Polski. Po rywalizacji zrobiono wspólne zdjęcie, które będzie pamiątką dla każdego zawodnika. Mecz poprowadził swoim profesjonalnym komentarzem pan Tomasz Wojtanowski, dyrektor Leskiego Centrum Edukacji, Sportu i Promocji.

Fotogaleria - Mecz piłki siatkowej