sdm

13 listopada, pomimo zimy, która nas zaskoczyła i w tym roku zawitała do nas bardzo szybko,52- osobową grupą uczniów naszej szkoły wraz z zaproszonymi przyjaciółmi oraz z Opiekunami, udaliśmy się do krakowskiej Tauron Areny na koncert „Bóg liczy na Ciebie”.  Wydarzenie to było podziękowaniem za Światowe Dni Młodzieży, które w tym roku miały miejsce w naszym kraju, a  jednocześnie miało pokazać, że one wcale się nie zakończyły, że są wciąż kontynuowane.

Niektórzy spośród nas uczestniczyli w ŚDM, więc koncert ten miał dla nas dodatkową wartość -  mogliśmy przypomnieć sobie piękne lipcowe dni oraz atmosferę, która im towarzyszyła. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem piosenek wykonanych przez znanych artystów, chór Światowych Dni Młodzieży oraz orkiestrę, którą dyrygował sam Adam Sztaba. Na Arenie mogliśmy poczuć obecność i działanie Ducha Świętego, który sprawiał, że tych kilkanaście tysięcy osób uczestniczących w koncercie było zjednoczoną wspólnotą, która zgromadziła się by wielbić Boga. Szczególnie można było to poczuć  w trakcie śpiewania hymnu ŚDM „Błogosławieni miłosierni”. Wielu z nas miało wtedy ciarki na całym ciele. https://www.youtube.com/watch?v=HYZyWyt7PKg

Po zakończeniu koncertu wyszliśmy z Areny przepełnieni pozytywną energią. Jednocześnie czuliśmy pewnego rodzaju smutek, że to wspaniałe wydarzenie tak szybko się zakończyło. Z przyjemnością pojechalibyśmy na taki koncert jeszcze raz!!!

Póki co – wstajemy z kanapy… J

Propozycje:

Gdyby ktoś wybierał się do Krakowa w najbliższą sobotę (11 marca) zachęcamy by zajrzeć do Łagiewnik – tam już po raz piąty odbędą się rekolekcje „Ogień dla nas i całego świata”. https://www.facebook.com/events/1912684802301560/
Można w nich też uczestniczyć  online.

A w naszym LO rekolekcje 13 i 14 marca. Przyjdźcie koniecznie!!!

Galeria zdjęć z wyjazdu

KONCERT "BÓG LICZY NA CIEBIE" - CAŁOŚĆ! (1:46:50 śpiewają nasze absolwentki- Asia i Martyna Srockie z siostrą Kariną, a w chórze Kalina Wermińska)

https://www.youtube.com/watch?v=bUyYHDyVZYE